Nasza działalność (kliknij aby rozwinąć)

 • Bal karnawałowy 2016

  W dniu 14.01.2016r. na terenie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach odbył się Bal Karnawałowy.
  Swoją obecnością zaszczycili nas znani bohaterowie bajek, postacie magiczne i tajemnicze.
  Uczestników balu zabawiał Krasnal Śpioch, który przygotował dla wszystkich wiele ciekawych atrakcji. Były konkursy, zawody, wspólne śpiewanie i tańce.
  Do wspólnej zabawy włączyli się także rodzice, dla których Śpioch przygotował bardzo ciekawe przebrania. Na uczestników czekał słodki poczęstunek przeplatany zabawami przy dźwiękach muzyki.


 • Wigilia z ING 2015

  W świątecznej grudniowej atmosferze 2015 roku w tutejszym Ośrodku odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyły dzieci z rodzin korzystających z pomocy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach.
  Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem zgromadzonych dzieci,zaznajomieniem oraz krótką prezentacją celu spotkania. W udekorowanej świątecznie sali mali uczestnicy wspólnie przyozdobili wigilijny stół, prowadzone były rozmowy na temat tradycji wigilijnej wieczerzy, następnie wszyscy wspólnie zasiedli do wigilijnej kolacji.
  Po wigilijne kolacji dzieci wspólnie z wolontariuszami Banku ING przystąpiły do wykonania ozdób świątecznych (bombki choinkowe, witraże do zawieszenia). Przygotowanymi dekoracjami dzieci przyozdobiły gałązki choinki, a część z nich zabrały ze sobą do domu. Zabawie towarzyszyły opowiadania o świątecznych potrawach i tradycjach oraz wspólne śpiewanie kolęd.
  Dzieci miały okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o Św. Mikołaju oraz loterii, które zakończyły się wręczeniem nagród i wyróżnień. Pojawił się także Święty Mikołaj, który został przywitany przez dzieci śpiewające kolędę. Mikołaj przywiózł ze sobą wór prezentów, którymi obdarował każdego z uczestników. W podziękowaniu za piękne prezenty, każde z dzieci obdarowało Mikołaja ręcznie przygotowanym przez siebie upominkiem.
 • MIKOŁAJ 4.12.2015r. pod patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice

  W piątek 4. grudnia 2015 roku Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach odwiedził Święty Mikołaj.
  Najmłodsi podopieczni Naszego Ośrodka wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu ze Świętym Mikołajem, które miało miejsce w tutejszej placówce. Dla przybyłych gości był przygotowany słodki poczęstunek. Oczywiście, aby otrzymać upragnione prezenty dzieci miały zaprezentować Mikołajowi wierszyk lub piosenkę oraz wykonać jakiś drobny świąteczny upominek. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i ciepłym słowem. Wizyta Świętego Mikołaja, który odwiedził Nasz Ośrodek z workiem pełnym wspaniałych i pysznych prezentów sprawiła dzieciom wiele radości.
  Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy SOW „Przystań” w Świętochłowicach oraz Prezydenta Miasta Świętochłowice, któremu za zaangażowanie i wsparcie składamy serdeczne podziękowania.
 • Grill integracyjny (2015)

  21.08.2015r. w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach odbyło się siódme wspólne grillowanie. Celem corocznego spotkania jest integracja osób wychodzących z trudnej sytuacji życiowej z tymi, którym udało się przezwyciężyć kryzys.
  Tak jak w 2014 roku uczestnicy spotkania wspominali wspólnie spędzone chwile na imprezach z okazji Mikołaja, balu karnawałowego, wycieczek Następnie przy dźwiękach gitary, potrawach z grilla i słodyczach wspólnie bawiono się. Najmłodszym uczestnikom zabawę umiliły piękne bańki mydlane i zabawy pełne śmiechu.
  Uczestnikom spotkania osobiście otuchy i wsparcia dodał zastępca prezydenta Świętochłowic Bartosz Korcz. Partnerami akcji były również świętochłowickie firmy: P.P.U. ALTOMAR Sp. Z.O.O., FHUP OLSZEWSKI SŁAWOMIR, CUKIERNIA ŚLIWIŃSKI STANISŁAW, Plus GSM Dealer Impol, firma Pochrzęst piekarnia i cukiernia, KOMPLEX Świętochłowice.

 • Ochaby z ING (2015)

  W dniu 28.06.2015r. odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki w Ochabach, w której udział wzięły dzieci korzystające z pomocy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach.
  Dream Park Ochaby posiada wiele atrakcji, dzieci mogły skorzystać z wszystkich dostępnych rozrywek do woli, bez żadnych ograniczeń. Na miejscu czekało mnóstwo niespodzianek, ciepły posiłek oraz zaplanowane warsztaty.
  Punktem wyjścia wycieczki okazała się wystawa żywych krokodyli oraz ogromnych żółwi. Pani przewodnik opowiedziała kilka ciekawostek o tych zwierzętach a dzieci mogły przyglądać się im z bliska. Kolejną atrakcją był spacer alejkami pomiędzy miniaturowymi budowlami. Na wyciągnięcie ręki była katedra w Kolonii, piramidy egipskie i bliźniacze wieże z Kuala lumpur, jak również wieża Eiffla, krzywa wieża i wiele innych. Dzięki przybliżeniu historii tych architektonicznych perełek, młodsze dzieci mogły dowiedzieć się czegoś nowego a starsze pochwalić się swoją wiedzą w tym zakresie. Przewodnik oprowadził grupę również po Parku Dinozaurów, gdzie można było zobaczyć i usłyszeć te prehistoryczne olbrzymy.
  Po intensywnych wrażeniach jakich doznały dzieci przyszedł czas na zabawę. Grupa podzielona została na dzieci starsze i maluchy. Odważni mogli skorzystać z Parku Linowego pod okiem instruktora oraz opiekunów, natomiast młodsze dzieci obejrzały bajkę w kinie 2D a później korzystały z placu zabaw z wieloma atrakcjami.
  Przyszedł też czas na zaplanowane warsztaty, których celem było „wydobycie” z gipsowej cegiełki figurki dinozaura. Dzieci na ten czas zamieniły się w małych archeologów, chętnie wzięły udział w zajęciach, były bardzo ciekawe jaki dinozaur ukrył się w ich cegiełce. Po zakończeniu warsztatów starsze dzieci wybrały się do kina 6 D a maluchy pożytkowały swoją energię w labiryntach i basenie z piłeczkami.
  Kolejnym punktem wycieczki był ciepły posiłek oraz herbata. Po krótkim odpoczynku dzieci nie mogły doczekać się dalszej zabawy. Mając do dyspozycji cały Park Rozrywki oraz wiele czasu wolnego dzieci podziwiały Oceanarium Prehistoryczne, wystawę ryb tropikalnych, skorzystały również z Eurobungee, kul sferycznych. Miłą niespodzianką okazały się również gofry jako podwieczorek ufundowany przez jedną z tamtejszych restauracji.
  Na zakończenie wycieczki każde dziecko zakupiło pamiątkę z Dream Parku, następnie grupa wróciła autokarem do Świętochłowic. We wrześniu w czasie organizowanego przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach corocznego Grilla integracyjnego pod hasłem „Podaj mi swą dłoń” zorganizowane zostaną konkursy, gry oraz zabawy tematycznie związane z wycieczką. Będzie to forma przypomnienia zdobytej w czasie wycieczki wiedzy oraz wspomnienie miłych chwil spędzonych w Ochabach. Nagrody przyznane w czasie konkursu będą zakupione ze środków finansowych pozostałych z wycieczki.

 • Dzień otwarty w Szkole Policji (2015)

  W dniu 12.06.2015r. już drugi raz dzieci korzystające z pomocy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach wzięły udział w „Dniu Otwartym” organizowanym przez Szkołę Policji w Katowicach.
  Atrakcji nie brakowało! dzieci miały okazję obserwować defilady i pokazy rożnych oddziałów służb mundurowych. Z powodu upałów wielkim zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie i armatki wodne, które gwarantowały uczestnikom możliwość schłodzenia się.
  Wśród oferowanych zajęć znalazły się również zbieranie odcisków palców w laboratorium daktyloskopii, inscenizacje działań policyjnych i ratowniczych, a także pokazy musztry. Dzień urozmaiciły konkursy z zakresu działań policyjnych i zabawy sportowe, a także poczęstunek tradycyjną grochówką przygotowaną na szkolnej stołówce.
  Wielkim wyróżnieniem było zdobycie przez naszych podopiecznych pierwszego miejsca w konkursie "pojazd przyszłości"

 • Spotkanie wigilijne z ING (2014)

  W dniu 20.12.2014r. dzieci z rodzin korzystających z pomocy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach zostały zaproszone do wspólnego spotkania wigilijnego, zorganizowanego na terenie Ośrodka.
  Spotkanie rozpoczęło się powitaniem dzieci, zapoznaniem oraz krótką prezentacją celu spotkania. Następnie uczestnicy zasiedli do wspólnej wigilijnej kolacji.
  Po zjedzeniu posiłku dzieci wspólnie z wolontariuszami ING przygotowywały stoły do czekającej na nich atrakcji w postaci dekorowania pierników. Zabawia towarzyszyły opowiadania o świątecznych przysmakach i tradycjach.
  Kolejną atrakcją spotkania było rozstrzygnięcie ogłoszonego wcześniej konkursu na „Szopkę bożonarodzeniową”. Uczestnicy zaprezentowali wykonane przez siebie prace a następnie jury wręczyło wszystkim nagrody i wyróżnienia.
  W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja dzieci mogły skorzystać z poczęstunku (słodycze, owoce, napoje).
  Jednym z punktów wigilijnego spotkania było wspólne śpiewanie kolęd. Jedną z nich dzieci przywitały Świętego Mikołaja. Przybyły Mikołaj przywiózł ze sobą wiele bogatych prezentów, nim jednak zostały one rozdane uczestnicy mogli zaprezentować się w swoich małych występach np. recytując wiersz, śpiewając piosenkę, czy dotykając brody Świętego Mikołaja. • Grill integracyjny (2014)

  Już po raz szósty w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach odbyło się spotkanie, którego corocznym celem jest integracja osób wychodzących z trudnej sytuacji życiowej z tymi, którym udało się przezwyciężyć kryzys. Największą bowiem motywacją do uwolnienia się od doznawania przemocy jest zawsze drugi człowiek, a zwłaszcza ten człowiek, który rozpoczął nowe życie, bez przemocy.
  Osoby, które brały udział w spotkaniu w trakcie prezentacji wspominały wspólnie spędzone chwile na imprezach z okazji Mikołaja, balu karnawałowego, wycieczek do : stadniny koni, Szkoły Policji w Katowicach oraz Krakowa.
  Klientki, które brały udział w ogólnopolskim konkursie „Miłość z podbitym okiem?Listy nadziei. Twoja historia może uratować komuś życie” wymieniały się wrażeniami z wizyty w Warszawie. Odbyły się już dwie edycje tego konkursu i na każdej z nich klientki SOW ”Przystań” zostały uhonorowane.
  Następnie przy dźwiękach gitary, potrawach z grilla i słodyczach wspólnie bawiono się. Najmłodszym uczestnikom zabawę umilił przybyły z wizytą smok wawelski.
  Dużą atrakcją była również wizyta Dzielnicowego, który wprowadził uczestników zabawy w tajniki pracy policji, zapoznał z zasadami ruchu drogowego i zaprosił na przejażdżkę radiowozem policyjnym.
  Uczestnikom spotkania osobiście otuchy i wsparcia dodał Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.
  Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, które ufundował urząd miejski w Świętochłowicach oraz Fundacja ING Dzieciom. Partnerami akcji były również świętochłowickie firmy: P.P.U. ALTOMAR Sp. Z.O.O., FHUP OLSZEWSKI SŁAWOMIR, CUKIERNIA ŚLIWIŃSKI STANISŁAW, Plus GSM Dealer Impol, KOMPLEX Świętochłowice.
 • Dzień otwarty w Szkole Policji (2014)

  W dniu 13.06.2014r. dzieci i rodzice korzystający z pomocy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach wzięły udział w „Dniu Otwartym” organizowanym przez Szkołę Policji w Katowicach.
  Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć wiele pokazów w wykonaniu policji i innych służb mundurowych, wystawy broni i sprzętu transportowego. Dużą atrakcją wyjazdy była również możliwość podziwiania koni i psów policyjnych. Wśród oferowanych zajęć znalazły się również inscenizacje działań policyjnych i ratowniczych, a także pokazy musztry. Dzień urozmaiciły konkursy z zakresu działań policyjnych i zabawy sportowych, a także poczęstunek tradycyjną grochówką przygotowaną na szkolnej stołówce.
 • Wycieczka do Krakowa (2014)

  W dniu 22.06.2014r. dzieci objęte wsparciem Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach wyjechały na wycieczkę do Krakowa.
  Uczestnicy po dotarciu do Krakowa wyruszyli z bulwarów wiślanych w „Rejs na krańce świata”. Na statku uczestników przywitał pirat, który poprzez zabawę, konkursy i opowieści zapoznał dzieci z życiem morskim. W czasie rejsu dzieci wspólnie z piratem uczyły się piosenki. Z pokładu jednostki uczestnicy mogli podziwiać najpiękniejsze nadwiślańskie zakątki miasta.
  Po przepłynięciu wyznaczonej trasy po Wiśle statek przybił do miejsca, gdzie znajduje się Park Edukacji Globalnej - Wioski Świata, będące miejscem wszechstronnej edukacji międzykulturowej, stworzone dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego zwiedzania. Obejrzeli między innymi wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, igloo, czy indiańskie tipi. Przewodnik opowiedział o kulturze, religii oraz zwyczajach innych narodowości. Na terenie Parku dzieci uczestniczyły w edukacyjnym warsztacie połączonym z aktywizującymi elementami (gry, zabawy oraz quiz).
  Po zakończeniu zajęci dzieci rejsem powrotnym wróciły na bulwary wiślane skąd grupa udała się na „kapitański” obiad na barce (zupa, drugie danie, kompot). Po obiedzie uczestnicy udali się pod mury wawelskie oraz pod jamę smoka wawelskiego.
  Na zakończenie wycieczki każdy z uczestników wybrał dla siebie prezent, pamiątkę z Krakowa. A następnie grupa powróciła do Świętochłowic. • Bal karnawałowy (2014)

  W dniu Św. Walentego w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach odbył się karnawałowo – walentynkowy bal dla dzieci oraz rodziców korzystających z pomocy tut. Ośrodka./br> W czasie spotkania dzieci wzięły udział w przedstawieniu przygotowanym specjalnie dla nich przez pracowników oraz rodziców. Wspólnie spędzony czas mijał dorosłym w serdecznej atmosferze rozmów i wymiany doświadczeń. Małych uczestników tymczasem połączyła wesoła zabawa, malowanie karnawałowych masek z gipsu, gry i konkurencje z ciekawymi nagrodami. W trakcie spotkanie podziwiać można było niezwykłe stroje karnawałowych uczestników oraz skorzystać z poczęstunku. • Bal karnawałowy (2013)

  Pewne mroźne lutowe popołudnie w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Przystań" w Świętochłowicach zamieniło się dzięki Dobrej Wróżce w gorący czas wspólnej zabawy. Bal Karnawałowy zorganizowany dla osób korzystających z pomocy Ośrodka przyciągnął niezwykłe i barwne postacie ze świata nie tylko baśni.
  Dla uczestników został zorganizowany słodki poczęstunek przeplatany zabawami przy muzyce. Dobra Wróżka zaprosiła dzieci do tańca, konkursów oraz wspólnego rozwiązywania zagadek.

 • Wyjazd do Posterunku Konnej Policji w Chorzowie (2013)

  W dniu 14.08.2013r. rodziny korzystające z pomocy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach wzięły udział w zajęciach zorganizowanych w Posterunku Konnej Policji w Chorzowie.
  Uczestnicy zajęć mieli okazje zapoznać się z pracą, codziennymi obowiązkami i zadaniami funkcjonariuszy. W czasie wizyty zwiedzali stajnię, doglądali opieki i pielęgnacji koni, wzięli również udział w treningu konnym.
  Za miłe przyjęcie, przekazaną wiedzę, ciekawie i niecodziennie spędzony czas Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach dziękuje Komendantowi Miejskiej Policji oraz funkcjonariuszom Posterunku Policji Konnej w Chorzowie.


 • Wyjazd do kinoteatru Rialto (2013)

  W dniu 25.05.2013r. dzieci z rodzin dotkniętych przemocą, korzystających z pomocy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach wzięły udział w XVI Festiwalu Filmowym Cropp Kultowe. W ramach Festiwalu uczestnicy skorzystali z zaproszenia na seans filmowy, wyświetlany w Kinoteatr Rialto w Katowicach. Film „Most do Terabithii” okazał się dla uczestników wyjazdu inspiracją do ciekawych rozmów o przyjaźni, akceptacji i tolerancji.

 • Grill integracyjny (2013)


 • Spotkanie wigilijne z ING (2012)

 • Bal przebierańców (2012) • Wyjście do teatru z ING (2012)

 • Spotkanie wigilijne z ING (2011)


 • Spotkanie mikołajkowe (2011) • Grill integracyjny (2011)

 • Wycieczka do ZOO (2011)

 • Bal przebierańców

  W jedno mroźne popołudnie karnawału Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Przystań" w Świętochłowicach zamienił się w miejsce spotkań małych wróżek, księżniczek, kominiarzy, kowbojów, rycerzy, pszczółek i wielu innych niezwykłych postaci. A wszystko to, za sprawą balu przebierańców, zorganizowanego dla klientów Ośrodka "Przystań". Dzięki zaangażowaniu rodziców, wszystkie przybyłe na bal pociechy wyglądały tego dnia bajecznie. Dla uczestników został przygotowany słodki poczęstunek, przeplatany zabawami przy muzyce oraz przy dźwiękach gitary. Podczas imprezy do zabawy przyłączył się klaun, który zachęcał dzieci do wspólnego śpiewu, tańca i konkursów. W czasie imprezy również rodzice mieli możliwość wypróbowania swoich umiejętności tanecznych - na gazecie, z balonem czy fantem na głowie. Dzieci wspólnie przyozdabiały karnawałowe maski, prezentowały swoje stroje, pomagały klaunowi dmuchać wiatraki i balony. Pod koniec balu uczestnikom zostały wręczone drobne upominki w postaci słodyczy i przewodników Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, które przekazała dyrekcja ZOO w Chorzowie.
  Bal przebierańców
  Bal przebierańców
  Bal przebierańców
  Źródło:świony.pl

 • Grill integracyjny pod hasłem "Podaj mi swą dłoń"-edycja pierwsza.

  "Podaj mi swą dłoń" - pod takim hasłem odbyło się 29 lipca 2009r pierwsze spotkanie grillowe na terenie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Przystań" w Świętochłowicach. Imprezę zorganizowano dla rodzin z problemem przemocy. Głównym przesłaniem spotkania stała się informacja, że nikt nie jest w stanie udzielił tak intensywnego wsparcia jak grupa osób mająca za sobą podobne przejścia. Jakim wielkim odkryciem dla uczestników był fakt, że nie tylko ich dotyka problem przemocy! Z wyraźnym zaangażowaniem dzielili się swoimi doświadczeniami. Wymieniali się informacjami nie tylko dotyczącymi sposobów radzenia sobie z przemocą w rodzinie, ale również poruszali tematy wychowawcze i prozdrowotne. Dobrą okazją do tego była możliwość obserwowania swoich pociech biorących udział w licznych zabawach. Dużym powodzeniem, o dziwo również wśród rodziców, cieszyły się konkursy i takie zabawy jak malowanie twarzy. Nie zabrakło także typowych zawodów sportowych, podczas których dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności. W przerwach pomiędzy zabawami można było zjeść kiełbaskę, posłuchać gry na gitarze i pośpiewać znane piosenki. Jedną z wielu atrakcji była wystawa prac z dziedziny malarstwa - młodej, utalentowanej mieszkanki Świętochłowic Natalii Luks. Gościem specjalnym był ostronos z Chorzowskiego ZOO. Radość dzieci, dobry humor rodziców a w związku z tym zadowolenie organizatorów sprawiły, że impreza pozostanie na długo w pamięci. Przypieczętowaniem całego spotkania były upominki dla dzieci. Akcję sponsorowało 9 firm z miasta tj.:
  Altomar Sp. z o.o.;
  Delta Trans Transporte Sp. z o.o.;
  Nomi SA Supermarket;
  Carrefour Express Sp z o.o.;
  PZU SA Agencja Łukaszczyk;
  Zakład Koncentratów Spożywczych Savarro;
  Cukiernia Stanisław Śliwiński;
  Sklep mięsno-wędliniarski Admar;
  Zakład Wędliniarski Roman Kurzeja oraz 3 firmy z okolic tj.:
  Joker Spółka Jawna Kubica, Leksowski, Mosińska z Zabrza;
  ING Bank Śląski SA oddział w Chorzowie,
  Rogal Unibrew Polska Sp. z o.o. Marka Rybnickie.
  Podaj mi swą dłoń
  Źródło:świony.pl

 • Grill integracyjny pod hasłem "Podaj mi swą dłoń"-edycja druga.

  Już po raz drugi na terenie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Przystań" w Świętochłowicach, odbyło się spotkanie integracyjne rodzin zmagających się z problemem przemocy. Uczestnicy, podobnie jak w roku ubiegłym, mieli możliwość spotkania się z osobami, które zmagają się z podobnymi problemami życiowymi.
  Przy wspólnym grillowaniu, pysznym ciastku i kawie, w serdecznej atmosferze łatwiej wymienić doświadczenia, łatwiej też rozmawiać, gdy się wie, że nie jest się odosobnionym ze swymi trudnościami. Hasło "Podaj mi swą dłoń" po raz drugi połączyło osoby, które wytrwale podejmują działania w celu zmiany własnej sytuacji. W trakcie spotkania był czas na dobrą zabawę i śmiech. W czasie licznych gier i zabaw, nie tylko dzieci, ale również rodzice mieli możliwość sprawdzenia swojej sprawności fizycznej, zręczności, znajomości siebie i swoich pociech, oraz zdobywania wielu niezwykłych umiejętności, jak np. "dojenie krowy". Był też czas na wspólne śpiewanie.
  W przerwach pomiędzy zabawami, przy dźwiękach gitary i radosnego śmiechu, odbywała się masowa produkcja pysznych kiełbasek z grilla. Zabawę umiliła niecodzienna wizyta wychowanków Chorzowskiego Ogrodu Zoologicznego - małpki Jadzi i ostronosa Niuni. Uczestnicy mogli również poznać tchórzofretkę Nori.
  Wszystkie konkursowe zmagania, zaangażowanie i chęci zostały sowicie wynagrodzone drobnymi upominkami, zarówno dla małych jak i dużych uczestników. W podzięce za tak niesamowicie spędzone popołudnie wszyscy goście uroczyście odcisnęli swoją pamiątkową dłoń na wspólnym plakacie. Choć pogoda była nieco pochmurna na wszystkich twarzach gościł słoneczny ułmiech.
  To spotkanie nie miałoby miejsca, gdyby nie tegoroczni darczyńcy:
  Altomar Sp. z o.o.;
  Nomi SA Supermarket;
  Carrefour Express Sp z o.o.;
  Cukiernia Stanisław Śliwiński;
  Sklep mięsno-wędliniarski Admar;
  Plus GSM, Oddział Świętochłowice;
  Kampol
  oraz firmy z okolic tj.:
  Rogal Unibrew Polska Sp. z o.o. Marka Rybnickie w Rybniku;
  Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie;
  F.W. Aleksandra w Gliwicach;
  Rossman
  Coca-Cola
  Kompania Browary w Tychach
  Spotkanie integracyjne
  Źródło:www.test.swietochlowice.pl

 • Mikołaj 2010

  W ubiegłą sobotę tj. 04.12.2010 roku na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie zagościł Święty Mikołaj. W atmosferze wspólnej zabawy i świętowania przywitali go duzi i mali klienci Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Przystań" ze Świętochłowic, Programu Aktywności Lokalnej z Zabrza oraz Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka "Wyspa" z Chorzowa. U bram Śląskiego Ogrodu Zoologicznego dzieci zostały przywitane przez konie patrolowe chorzowskiej Policji, a tuż za bramą czekało na wszystkich wiele ciekawych atrakcji. Dla przybyłych gości był przygotowany słodki poczęstunek. Uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tą okoliczność, przez pracowników ZOO oraz SOW "Przystań" zabawach, do których zachęcał dzieci zaprzyjaźniony Usiołek z Uniwersytetu Śląskiego oraz wychowanka chorzowskiego ZOO - małpka Jadzia. Goszczący w ZOO Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami, zabawkami i ciepłym słowem. Radosny świąteczny klimat i głośny dziecięcy śpiew roznosił się po terenie całego ZOO. Po spotkaniu z Mikołajem dzieci napełniły brzuszki gorącym posiłkiem i mogły wyruszyć na pokaz wozu strażackiego Państwowej Straży Pożarnej z Chorzowa oraz radiowozu z Komendy Miejskiej Policji ze Świętochłowic. Dobrej zabawie nie przeszkadzał nawet mroźny krajobraz zimowego Ogrodu Zoologicznego, który po spotkaniu mogli zwiedzić uczestnicy. Impreza została zorganizowana przy współpracy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Przystań" ze Świętochłowic, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie oraz świętochłowickiej ekipy Fest Przypał, która pełna inicjatywy zorganizowała zbiórkę dużej ilości zabawek. Za zaangażowanie i wsparcie dziękujemy również grupom uczestniczącym tj. Programowi Aktywności Lokalnej z Zabrze, Towarzystwu Ochrony Praw i Godności Dziecka "Wyspa" z Chorzowa, oraz Restauracji Point z Zabrza, świętochłowickiej, chorzowskiej i zabrzańskiej sekcji Stowarzyszenia Policji IPA, Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, Śląskiemu Bankowi Żywności, Bankowi SILESIA w Katowicach oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania mikołajkowego.