Ośrodek Kultury w Będzinie

Ośrodek Kultury w Będzinie

Piknik Rodzinny na zakończnie Miejskiego Tygodnia Przeciwko Przemocy

W dniu 2 października, na zakończenie Miejskiego Tygodnia Przeciwko Przemocy, na terenie byłego parku linowego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Skałka" odbył się Piknik Rodzinny, który Wydział Rozwoju i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach zorganizował wraz z nami oraz Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Świętochłowicach.

Wspierający nas partnerzy to: Ośrodek Sportu i Rekreacji "Skałka", Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach oraz II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej w Chorzowie.

2 października to Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Dzień ten jest okazją do rozpowszechniania przesłania o unikaniu przemocy, także przez zabawę. Patronem tego dnia jest Mahatma Gandhi, przywódca indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pionier filozofii działania bez przemocy.

Podczas w/wymienionego wydarzenia dzieci, ich rodzice, opiekunowie, pozostali mieszkańcy mogli wykazać się artystycznie, napić się kawy, herbaty, zjeść coś słodkiego, wziąć udział w zabawach ruchowych, upiec kiełbasę i ziemniaka.Malowanie twarzy tez było! Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach prowadzili działania profilaktyczne. Gościły również na Pikniku przesympatyczne i przyjacielskie labradory. Słoneczko przygrzewało, humory dopisywały, rodziny się integrowały! Oprawę muzyczną zapewnił Pan Tomasz Musioł! Można było się również zaszczepić przeciw COVID - 19.

To już nasz drugi Piknik Rodzinny w tym szczególnym Międzynarodowym Dniu bez Przemocy, pierwszy miał miejsce rok temu.